Rząd zajmie się sektorem naftowym

ISB, PAP, PJ
opublikowano: 15-12-2006, 00:00

Piotr Naimski, wiceminister gospodarki, poinformował, że znajdujący się w uzgodnieniach międzyresortowych projekt strategii dla sektora naftowego może być omawiany już na najbliższym posiedzeniu rządu, czyli w przyszłym tygodniu.

— Strategia nie przewiduje sprzedaży akcji Orlenu i Lotosu ani łączenia tych firm — dodaje Przemysław Wipler, dyrektor ds. dywersyfikacji dostaw nośników energii w resorcie.

Akcje tych spółek, które znajdują się obecnie w gestii Nafty Polskiej, zostaną przeniesione do skarbu państwa. Przedstawiciele resortu gospodarki podkreślili, że rząd nie wycofał się też z pomysłu przeniesienia do Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (dawnych Naftobaz) rurociągów produktowych z PERN Przyjaźń. W zamian do tej ostatniej spółki ma zostać wniesiony Siarkopol Gdańsk, którego wartość ma być zbliżona do wydzielanych aktywów logistycznych. Strategia nie przewiduje prywatyzacji żadnej z tych spółek.

Pierwotnie zakładano, że projekt trafi pod obrady Rady Ministrów na przełomie sierpnia i września. Pojawiły się jednak problemy, które doprowadziły do opóźnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB, PAP, PJ

Polecane