Rząd zaoferuje pomoc publiczną dla inwestycji KIA w Polsce

opublikowano: 13-01-2004, 18:31

PAP: Rząd zobowiązał się do poniesienia pewnych kosztów związanych z realizacją projektu budowy fabryki samochodów

KIA Motors w Polsce - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.

"Dla pomyślnej realizacji projektu konieczne jest zaangażowanie wielu instytucji, z których większość podlega właściwym resortom. Dlatego odpowiedni członkowie Rady Ministrów wyrazili gotowość koordynowania realizacji powziętych zobowiązań przez podległe im instytucje" - napisano w komunikacie CIR.

Minister gospodarki ma opracować formalno-prawne ramy udzielenia pomocy publicznej dla projektu.

Pod koniec grudnia przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki przedstawili koncernowi Hyundai/KIA, który chce wybudować fabrykę samochodów w Polsce lub na Słowacji, ofertę zachęt inwestycyjnych.

W polskiej ofercie, która dotyczy ulokowania fabryki w Kobierzycach na Dolnym Śląsku, znalazły się propozycje zwolnienia

z podatku dochodowego w przypadku objęcia Kobierzyc specjalną strefą ekonomiczną, grantu finansowego oraz na tworzenie nowych miejsc pracy i szkolenia, a także zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Decyzja o lokalizacji inwestycji wartej 600 mln USD ma być znana w lutym 2004 roku.

W nowych zakładach południowokoreańskiego koncernu ma być montowanych rocznie co najmniej 300 tys. samochodów. Zatrudnienie ma w nich znaleźć około 3000 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rząd zaoferuje pomoc publiczną dla inwestycji KIA w Polsce