Rząd zgodził się na mniejsze zatrudnienie u Fiata

ISBNews
opublikowano: 04-12-2013, 14:06

Rada Ministrów zmieniła program wsparcia dla Fiat Powertrain Technologies Poland w realizacji zakładu produkcji małych silników benzynowych w Bielsku-Białej, zgadzając się, by inwestor utworzył (i utrzymał do końca 2018 r.) 280 miejsc pracy zamiast deklarowanych wcześniej 400 miejsc, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Rząd zmienił w tym celu uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. w Bielsku-Białej pod nazwą: Zakład produkcji małych silników benzynowych w latach 2010-2013", przedłożoną przez ministra gospodarki.

"Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku motoryzacyjnym, spółka zadeklarowała: poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 673 200 000 zł i utrzymanie inwestycji przez 5 lat; utworzenie 280 miejsc pracy oraz utrzymanie tego zatrudnienia do końca 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Poziom deklarowanych nakładów inwestycyjnych nie uległ zmianie.

"We wniosku o modyfikację programu spółka podkreśla, że już obecny poziom zatrudnienia – 298 pracowników – przekracza realne potrzeby produkcyjne zakładu. W związku z tym zatrudnianie do deklarowanego poziomu 400 osób byłoby nieracjonalne" - podano także w materiale.

CIR podkreśla, że główną przyczyną zmian jest zła koniunktura na rynku motoryzacyjnym. Biorąc pod uwagę obecny popyt na samochody, który jest znacznie niższy niż w momencie rozpoczynania inwestycji w Bielsku-Białej, nie jest możliwe spełnienie przewidzianych w programie założeń, zaznaczono w komunikacie.

Zakład w Bielsku-Białej produkuje małolitrażowe, dwucylindrowe silniki spalinowe, wykorzystywane w samochodach osobowych klasy A i B produkowanych przez Grupę Fiat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Rząd zgodził się na mniejsze zatrudnienie u Fiata