Rządowe wsparcie dla lotniska w Kielcach

IAR
opublikowano: 27-11-2008, 14:23

Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że port lotniczy w Obicach koło Kielc znajdzie się w  Krajowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

W rozmowie z Radiem Kielce minister powiedziała, że potrzebne są jeszcze do tego niezbędne ustalenia z Ministerstwem Infrastruktury. Podkreśliła, że ze strony jej resortu jest pełne poparcie dla tego projektu. Dodała, że oczekuje głębokiej współpracy z Ministerstwem Infrastruktury.

Minister Bieńkowska dodała, że kieleckie lotnisko będzie mogło liczyć na finansowe wsparcie ze strony rządu. Tym bardziej, że dla projektu nie widzi żadnych zagrożeń.

Zadowolenia z takich deklaracji nie kryje marszałek województwa świętokrzyskiego. Adam Jarubas zwraca jednak uwagę na konieczność pozyskania do budowy lotniska prywatnych inwestorów. Uważa, że bez nich nie da się zrealizować tego projektu.

Minister Bieńkowska wzięła udział w uroczystości podpisania umowy na realizację pierwszej inwestycji z programu Rozwoju Polski Wschodniej w województwie świętokrzyskim. Podpisała go Politechnika Świętokrzyska z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Minister podpisała natomiast pre-umowy ze świętokrzyskimi samorządowcami na realizacje 28 umów dotyczących edukacji i kultury. Opiewać one będą na 58 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane