Rządy chcą porozumienia budżetowego z PE jeszcze w tym tygodniu

PAP
25-06-2013, 18:28

Negocjacje rządów państw UE z Parlamentem Europejskim w sprawie nowego wieloletniego budżetu Unii będą kontynuowane, tak by osiągnąć kompromis jeszcze w tym tygodniu - poinformował we wtorek wicepremier Irlandii Eamon Gilmore.

Decyzję taką podjęli obradujący w Luksemburgu unijni ministrowie spraw europejskich.

"Rozważymy każdą możliwość i podejmiemy każdy wysiłek, by zapewnić porozumienie w tym tygodniu" - powiedział na konferencji prasowej Gilmore, który w negocjacjach budżetowych z PE reprezentuje rządy państw UE.

Nie wykluczył, że pod koniec tygodnia potrzebne może być spotkanie przewodniczących Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej oraz głównych negocjatorów.

Jeszcze we wtorek wieczorem Gilmore ma spotkać się w Brukseli z przedstawicielami grupy socjalistów w PE, którzy krytycznie oceniają wynegocjowane w zeszłym tygodniu propozycje kompromisu w sprawie wieloletnich ram finansowych dla Unii.

Kilka godzin wcześniej szef PE Martin Schulz wysłał do Gilmore'a list, w którym poinformował, że w europarlamencie zapewne nie będzie większości dla aktualnej propozycji kompromisu budżetowego. Zgoda eurodeputowanych jest konieczna, by nowy budżet wszedł w życie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rządy chcą porozumienia budżetowego z PE jeszcze w tym tygodniu