Rządzący Polską to narodowi bolszewicy

FT, Onet
opublikowano: 05-04-2007, 00:00

List do Financial Times

Jan Winiecki

były prezes Towarzystwa Ekonomistów Polskich

Szanowny Panie, chciałbym wyrazić swoją złość i zniesmaczenie z powodu sposobu, w jaki narodowi bolszewicy rządzący obecnie Polską — poprzez obowiązujące od zeszłego miesiąca przepisy — poddają ludzi upokorzeniom związanym z lustracją. Przepisy zmuszają członków zarządu oraz menedżerów spółek giełdowych do składania oświadczeń, czy byli informatorami tajnych służb komunistycznych. Zasady te są niedopuszczalne zarówno pod względem moralnym, jak i prawnym.

Po pierwsze, prawo umożliwiające polowanie na ludzi, którzy z takiego czy innego powodu — zwykle pod przymusem — współpracowali z komunistyczną tajną policją, miałoby moc tylko w przypadku, gdyby rzeczone służby zostały prawnie uznane za organizację przestępczą. Ponieważ nic takiego nie nastąpiło, polskie władze wykorzystują procedury prawne w stosunku do naruszeń zasad moralnych, a nie prawnych. (...)

Poza tym, jest absolutnie niedopuszczalne, by polskie władze prześladowały osoby, które najczęściej były ofiarami gróźb i szantażu, zamiast zająć się komunistycznymi dręczycielami z tajnej policji. (...)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FT, Onet

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rządzący Polską to narodowi bolszewicy