Rzecznik rządu: Mam nadzieję, że lockdown nie będzie konieczny

opublikowano: 02-11-2020, 08:19

Piotr Muller, rzecznik rządu, zaznacza, że nie należy się spodziewać w Polsce takiego gospodarczego lockdownu, jak wiosną

W rozmowie z Radiem Zet wyraził nadzieję, że takie rozwiązania, jakie są wprowadzane m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji (w tej ostatnie zakazana ma być nawet sprzedaż dóbr, które nie są uznawane za podtsawowe), nie będą w Polsce konieczne

- Ale wszystko zależy od stopnia wykorzystania dostępnych respiratorów – dodał Piotr Muller, choć nie podał precyzyjnego limitu, zasłaniając się niepamięcią.

Jak podkreślił, informacje o tym, że w niektórych województwach nie ma już dostępnych respiratorów nie oznaczają, że pacjenci wymagający tlenoterapii jej nie otrzymają.

- W takich przypadkach „przesuwane” są respiratory przeznaczone do innych procedur medycznych. Sukcesywnie uzupełniamy także respiratory z agencji rezerw – powiedział rzecznik rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane