Rzecznik rządu: we wtorek sprawa biopaliw będzie zamknięta

09-03-2007, 16:04

W najbliższy wtorek sprawa biopaliw będzie zamknięta z korzyścią dla polskich rolników - powiedział PAP rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Według szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysława Gosiewskiego, rząd przygotowuje program zakładający dopłaty dla producentów roślin energetycznych w wysokości 45 Euro do hektara.

W piątek premier Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami środowisk rolniczych. W spotkaniu wziął udział wicepremier Andrzej Lepper.

Gosiewski powiedział dziennikarzom, że podczas wtorkowego posiedzenia rząd zajmie się programem wsparcie dla producentów biopaliw. Jak zaznaczył, program ten ma na celu wsparcie producentów biopaliw, ponieważ - jak powiedział - zmiana samego rozporządzenia ws. akcyzy tak na prawdę pomagałaby importerom biokomponentów, a nie ich producentom.

Według niego, rząd planuje m.in. by producenci roślin energetycznych otrzymywali dopłaty w wysokości 45 Euro do hektara.

Gosiewski pytany, czy Lepper akceptuje takie rozwiązanie, odpowiedział, że piątkowe spotkanie premiera z rolnikami, w którym - jak dodał - uczestniczył wicepremier "potwierdziło wolę wspólnego rozwiązania tej sprawy". Zastrzegł, że rząd we wtorek nie przyjmie całego programu, a jedynie, "podejmie decyzje, co do kierunku działań".(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rzecznik rządu: we wtorek sprawa biopaliw będzie zamknięta