Rzym burzy wille rodzinnego mafijnego gangu

  • DI
opublikowano: 20-11-2018, 22:00

Po wkroczeniu oddziałów policji i straży miejskiej z nakazem eksmisji i rozebrania budynków we wtorek nad ranem w Rzymie rozpoczęło się burzenie ośmiu nielegalnie zbudowanych willi, należących do potężnego klanu mafijnego Casamonica.

Operację eksmisji i przygotowania do burzenia domów obserwowali burmistrz Virginia Raggi i szef MSW Matteo Salvini. To największa akcja policyjna wymierzona w samowolę budowlaną oraz w rozgałęziony i wpływowy klan Casamonica, którego majątek szacowany jest na dziesiątki milionów euro. Rodzina zamieszana jest w handel narkotykami, lichwę i działa w różnych sektorach, od budownictwa po gastronomię i turystykę, w nadmorskich miejscowościach w rejonie Wiecznego Miasta. Ponad 20 przedstawicieli tej rodziny zostało w ostatnich latach skazanych na kary więzienia.

— Operację, w którą zaangażowanych jest 600 funkcjonariuszy, planowaliśmy przez 10 miesięcy. Dzisiaj jest historyczny dzień dla Rzymu i dla rzymian. Wysyłamy mocny sygnał do świata przestępczego i klanu Casamonica, dokonując eksmisji i burząc osiem nielegalnych willi. To koniec 30 lat przestępczości — powiedziała burmistrz Virginia Raggi.

— Beztroska się skończyła. Powoli przywracamy praworządność w mieście — dodał premier Matteo Salvini.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu