Rzym słono płaci za uliczne dziury

  • DI
opublikowano: 11-06-2018, 22:00

15 mln EUR będą musiały wypłacić władze Rzymu kierowcom i motocyklistom w ramach odszkodowań za wypadki i zniszczenia pojazdów z powodu dziur w jezdniach, które są zmorą w całym mieście.

15 mln EUR będą musiały wypłacić władze Rzymu kierowcom i motocyklistom w ramach odszkodowań za wypadki i zniszczenia pojazdów z powodu dziur w jezdniach, które są zmorą w całym mieście. Prognozowana przez magistrat w tym roku kwota odszkodowań za wyrwy, szczeliny i „kratery”, w jakie wpadają rzymscy kierowcy i piesi na chodnikach niemal na każdej ulicy, została obliczona na podstawie liczby już złożonych wniosków o wypłatę. Fatalny stan nawierzchni władze tłumaczą obfitymi ulewami w minionych miesiącach oraz opadami śniegu i mrozem w lutym. Podstawową przyczyną obecnej sytuacji — według lewicowych radnych — jest brak konserwacji dróg w 2017 r.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

Ten rok będzie rekordowy pod względem wysokości wypłat — w 2017 r. wyniosły one 7 mln, w 2016 — 10 mln, a w 2015 — 14 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu