Rzym uruchamia miejskie wypożyczalnie skuterów

AD, TheLocal.it
opublikowano: 04-05-2017, 16:27
aktualizacja: 04-05-2017, 16:39

Warszawa ma rowerowe Veturilo, Rzym właśnie uruchomił skuterowy system eCooltra, w którym będzie można wypożyczyć miejski skuter elektryczny do samodzielnego poruszania się po Wiecznym Mieście.

Z systemu będą mogli korzystać zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta. Chętni będą musieli pobrać aplikację eCooltra na smartfony i zarejestrować się, a następnie aplikacja sama wskaże im najbliższy pojazd wolny i umożliwi jego rezerwację. Koszt jazdy wynosi 0,24 EUR za minutę (ok. 1 zł), a w cenę wliczone jest ubezpieczenie OC, 2 kaski, naładowana bateria i 2 porty USB do podładowania telefonu użytkownika.

Wypożyczalnie skuterów eCooltra działają już w Hiszpanii i Portugalii.
Zobacz więcej

Wypożyczalnie skuterów eCooltra działają już w Hiszpanii i Portugalii. YouTube

Nie istnieją stałe "stacje" z pojazdami, natomiast każdy pojazd można zaparkować w dowolnym miejscu wyznaczonym do parkowania skuterów.

Ten sam system wypożyczalni działa już w Barcelonie, Madrycie i Lizbonie. Właścicielem i twórcą marki jest hiszpańska firma Govecs Group, założona w 2012 r. przez Timo Bütefischa, niemieckiego biznesmena na stałe związanego z Hiszpanią.

Wprowadzając hiszpańską wypożyczalnię skuterów na ulice Rzymu władze miasta mają nadzieję, że elektryczne pojazdy lepiej sprawdzą się w tym mieście niż rowery. Miejskie wypożyczalnie rowerów działały tu jedynie przez 2 lata (2008-10) i zostały zlikwidowane m.in. z uwagi na wysoki poziom kradzieży pojazdów oraz skargi użytkowników dotyczące trudności w zdobywaniu słynnych wzgórz rzymskich rowerem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, TheLocal.it

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Rzym uruchamia miejskie wypożyczalnie skuterów