Rzym zamyka się na diesla euro 3...

  • DI
opublikowano: 28-10-2019, 22:00

Wieczne Miasto czeka motoryzacyjna rewolucja.

Od pierwszego listopada do jego dużej części nie będą mogły wjechać w dni powszednie samochody z silnikiem diesla o normie emisji spalin Euro 3, a jest ich tam prawie 230 tys. Obszar wyznaczony przez tzw. pierścień kolejowy obejmujący ścisłe centrum i przylegające do niego najbliższe dzielnice będzie więc zamknięty dla aut sprzed 2006 r. Wcześniej zakazem objęto starsze auta — prawie 380 tys.

To pierwszy krok w realizacji planów miejskich władz, które do 2024 r. chcą całkowicie wyeliminować samochody diesla z historycznego centrum. Przeciwko proekologicznej polityce protestuje biznes ostrzegając, że ograniczenie ruchu przyniesie szkody wielu branżom, bo po ulicach Rzymu jeździ 40 tys. samochodów dostawczych i firmowych, które nie będą miały wstępu do wielu dzielnic i miejsc aktywności handlowej. Na razie auta dostawcze będzie obowiązywać okres przejściowy do marca przyszłego roku, w którym nie będą mogły jeździć między 7:30 a 10:30 oraz 16:30 a 20:30.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu