S-7 ma szansę na pierwszą kasę z Brukseli

KAP
18-03-2009, 17:42

Droga Grójec-Białobrzegi wkrótce zostanie zbudowana. A drogowa dyrekcja już szykuje się, by otrzymać za nią kasę z  Unii.

Jutro Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpiszą umowę dotyczącą inwestycji na S 7 Grójec-Białobrzegi.

- Będzie to pierwsza podpisana umowa na projekty infrastrukturalne. Podpisujemy ją, by przyspieszyć wykorzystanie funduszy unijnych z obecnej perspektywy – mówi Magdalena Jaworska, zastępca szefa GDDKiA.

Chodzi o to, że Komisja Europejska w ramach działań antykryzysowych przygotowuje nowelizację rozporządzenia, zgodnie z którym beneficjenci będą mogli składać wnioski o płatności z Brukseli zanim jeszcze konkretna inwestycja zostanie zatwierdzona przez jej urzędników.

- Mamy nadzieję, że nowelizacja rozporządzenia wejdzie w życie maksymalnie za dwa miesiące i wówczas – mając umowy - będziemy
składać wnioski o płatność  do Komisji Europejskiego – mówi Magdalena Jaworska.

Trasa S 7 jest jeszcze w trakcie budowy. Kwota dofinansowania sięga niespełna 500 mln zł. Oprócz płatności za trasę Grójec-Białobrzegi
możemy w tym roku liczyć jeszcze na unijne pieniądze za budowę innych tras takich jak: Machowa-Łańcut, A 1 Pyrzowice-Maciejów-Sośnica, Szczecin-Gorzów Wielkopolski i S–19 Stobierna-Rzeszów. W sumie możemy liczyć na płatności z Unii na poziomie 1,8 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / S-7 ma szansę na pierwszą kasę z Brukseli