S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę PZU do pozytywnej

  • PAP
opublikowano: 14-06-2019, 15:34

S&P Global Ratings pozytywnie oceniła realizację strategii i stabilność zarządu PZU, agencja podwyższyła perspektywę ratingową PZU ze stabilnej do pozytywnej - poinformował ubezpieczyciel w piątkowym komunikacie.

"Amerykańska agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU ze stabilnej do pozytywnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-" - napisano w komunikacie spółki.

PZU
Zobacz więcej

PZU fot. WM, Puls Biznesu

Dodano, że w ocenie agencji zmiana perspektywy to rezultat skutecznej realizacji strategii oraz efektywnego zarządzania ryzykiem w ramach grupy ubezpieczeniowo-bankowej. Agencja pozytywnie ocenia również stabilność zarządu i jej wpływ na osiągane wyniki.

"Podwyższenie do poziomu pozytywnego i wskazanie naszej siły finansowej na poziomie A- dowodzi uznania dla wyników, które osiągamy w Grupie PZU. S&P docenia nie tylko przyjętą przez nas strategię, ale i sposób oraz efektywność jej realizacji. Nam samym nie pozostaje nic innego, jak realizować to, co założyliśmy na lata 2017-2020" - komentuje cytowany w komunikacie prezes PZU Paweł Surówka.

Poinformowano ponadto, że analitycy S&P uznali, iż Grupa PZU udowodniła, że jest w stanie generować dobre wyniki finansowe, zarówno w ujęciu historycznym, jak i w porównaniu do konkurencji. Ponadto podkreślili coraz lepsze praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem, skutkujące większą odpornością kapitałową oraz wysoką dyscypliną w zarządzaniu kapitałem.

"Raport agencji odnosi się również do bardzo dobrej pozycji PZU na rynku ubezpieczeń, bankowości i zarządzania aktywami, która pozwoli na wykorzystanie tej przewagi w celu dalszego generowania dobrych wyników finansowych, umocnienia fundamentów i poprawy pozycji w całym sektorze" - napisano.

"Jednocześnie agencja S&P dopuszcza podniesienie ratingu w ciągu następnych 12-18 miesięcy, uzależniając to od utrzymania stabilności zarządu oraz dobrych wyników finansowych (w tym wysokiej rentowności w ubezpieczeniach majątkowych i życiowych). Warunkiem jest także utrzymanie stabilnego poziomu ryzyka w Grupie PZU oraz adekwatności kapitałowej na poziomie minimum AA i zdolności do przejścia testu warunków skrajnych (S&P)" - czytamy w komunikacie PZU.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy