S&P nadal TVN rating kredytowy 'B' i rating zadłużenia 'B-' TVN Finance

opublikowano: 18-11-2003, 17:56

Standard & Poor's Ratings Services nadał długoterminowy rating kredytowy ‘B’ polskiemu nadawcy telewizyjnemu TVN. Perpektywa ratingu jest stabilna. Jednocześnie agencja nadała rating ‘B-‘ niezabezpieczonemu długowi spółki TVN Finance. Wiąże się to z planami emisji przez nią obligacji za 235 mln EUR.

Według Standard & Poor's rating TVN odzwierciedla jego zależność od cyklicznych zmian przychodów na rynku reklamowym jednego kraju. Wpływ na ocenę miał także bardzo agresywny profil finansowy spółki.

Standard & Poor's podkreśla jednocześnie, że wpływ tych czynników łagodzony jest częściowo przez wysoką pozycję spółki na polskim rynku reklamy telewizyjnej oraz wysoki stopień kontroli kosztów uzyskiwany dzięki własnej produkcji programów.

Pieniądze z emisji obligacji posłużą spółce do spłaty części jej obecnego zadłużenia oraz kupna od ITI za 35 mln EUR kanału informacyjnego TVN24. TVN pożyczy jednocześnie ITI 130 mln EUR na odkupienie przez tą spółkę 30 proc. jego udziałów od SBS Broadcasting.

- Po emisji obligacji agresywne lewarowanie TVN uczyni spółkę narażoną na pogorszenie koniunktury na polskim rynku reklamy telewizyjnej. Niemniej obecnie TVN zajmuje na nim silną pozycję, posiada odpowiednią zdolność generowania gotówki i dostateczną płynność – głosi raport Standard & Poor's.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / S&P nadal TVN rating kredytowy 'B' i rating zadłużenia 'B-' TVN Finance