S&P obniżył perspektywę ratingów Rosji do negatywnej, ratingi bez zmian

ISBnews
opublikowano: 21-03-2014, 08:32

Standard & Poor's Rating Services obniżyła perspektywę ratingów Rosji do negatywnej ze stabilnej, podała agencja. Jednocześnie S&P podtrzymała ratingi długo- i krótkoterminowe na poziomie odpowiednio: BBB/A-2 dla długu w walutach obcych i BBB+/A-2 dla długu w walucie krajowej.

Agencja utrzymała też długoterminowy rating ruAAA w skali krajowej.

"Zmiana perspektywy odzwierciedla naszą opinię co do znaczących i nieoczekiwanych konsekwencji gospodarczych i finansowych, jakie mogę wywrzeć sankcje UE i USA dla wiarygodności kredytowej Rosji po przyłączeniu Krymu, uważanego obecnie przez społeczność międzynarodową za legalną część Ukrainy" - czytamy w komunikacie.

Agencja przypomina, że w lutym br. prorosyjskie siły przejęły kontrolę nad Krymem, w konsekwencji czego 6 marca Unia Europejska i USA porozumiały się co do wstępnej rundy sankcji wobec Rosji. 16 marca na Krymie odbyło się referendum, w którym ok. 97% głosujących opowiedziało się - według raportów - za przyłączeniem Krymu do Rosji. 18 marca prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o inkorporacji Krymu, który został następnie 20 marca ratyfikowany przez parlament.

"Spodziewamy się, że UE i USA nałożą kolejne sankcje" - konkluduje S&P.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane