S&P obniżył ratingi Royal Dutch/Shell i jego spółek zależnych

opublikowano: 19-04-2004, 18:29

Agencja Standard & Poor's obniżyła długoterminowe ratingi Royal Dutch/Shell Group oraz jego spółek zależnych. To skutek wiadomości o kolejnej redukcji pewnych rezerw ropy, którymi dysponuje spółka.

Standard & Poor's obniżył ratingi Royal Dutch/Shell Group oraz holenderskiego i brytyjskiego Shell Oil z ‘AAA’ do ‘AA+’. Wcześniej agencja utrzymywała je na liście obserwacyjnej z perspektywą negatywną. Krótkoterminowe ratingi spółek zostały utrzymane na poziomie ‘A-1+’.

Royal Dutch/Shell Group, który powstał w 1907 roku z połączenia holenderskiego Royal Dutch z brytyjskim Shell weryfikował od stycznia wielkość pewnych rezerw ropy już trzykrotnie. Zawsze w dół. Łącznie o 22 proc. do 15 mld baryłek. Ostatnia korekta sięgała 300 mln baryłek. W poniedziałek poinformowano o odwołaniu ze stanowiska Judith Boynton, dyrektor finansowej spółki.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / S&P obniżył ratingi Royal Dutch/Shell i jego spółek zależnych