S&P podniósł rating PTC

Marek Druś
05-06-2003, 00:00

Agencja Standard & Poor’s podwyższyła rating kredytu długoterminowego Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era, z BB do BB+.

— Wynika to z umocnienia pozycji PTC na szybko rozwijającym się polskim rynku telefonii komórkowej. Znajduje to odbicie w poprawie wyników spółki, wzroście przychodów i zysków oraz rosnącym cash flow — mówi Michael O’Brien, analityk Standard & Poor’s.

PTC wykorzystała w pierwszym kwartale wolne środki pieniężne do spłaty 305,3 mln zadłużenia. W 2002 r. na ten cel spółka wydała 977,8 mln zł. Na koniec marca zadłużenie PTC sięgało 5,2 mld zł.

Standard & Poor’s zwraca uwagę, że korzystny dla PTC wzrost cash flow wynika z przesunięcia na 2004 r. uruchomienia UMTS. Ewentualne kolejne przesunięcia terminu pozwolą spółce na wykorzystanie środków do dalszej redukcji zadłużenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / S&P podniósł rating PTC