S&P rozważa obniżenie ratingu kredytowego Łodzi

opublikowano: 11-03-2003, 15:23

Agencja Standard & Poor's zmieniła ze stabilnej na negatywną perspektywę ratingu kredytowego Łodzi. Oznacza to, że rozważa jego obniżenie.

Standard & Poor's podtrzymał rating kredytowy Łodzi na dotychczasowym poziomie ‘BBB-‘. Obniżenie jego perspektywy wiąże się z pogorszeniem sytuacji finansowej miasta, przede wszystkim ze wzrostem deficytu jego budżetu w 2002 roku.

Ewa Stoermer, analityk Standard & Poor's uważa, że założenia tegorocznego budżetu miasta są optymistyczne i trudne do realizacji. Jeśli jego przychody okażą się niższe niż przyjęto, deficyt nie zmniejszy się, a może nawet wzrosnąć. W obu przypadkach będzie to wymagać poszukiwania środków przez emisje nowych papierów dłużnych.

- Ponieważ Łódź ma niewiele przestrzeni aby uzyskać dodatkowe przychody będzie musiała zwiększyć dyscyplinę wydatków operacyjnych – głosi raport S&P.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / S&P rozważa obniżenie ratingu kredytowego Łodzi