S&P utrzymał rating MOL-a na liście obserwacyjnej

Internet Securities
opublikowano: 22-06-2006, 09:29
Obserwuj w MójPB:

Agencja Standard & Poor's Ratings Services utrzymała długoterminowy rating węgierskiego koncernu paliwowego MOL na poziomie „BBB-” na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym, podała agencja w komunikacie w środę wieczorem.

Agencja Standard & Poor's Ratings Services utrzymała długoterminowy rating węgierskiego koncernu paliwowego MOL na poziomie „BBB-” na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym, podała agencja w komunikacie w środę wieczorem.

S&P umieścił rating MOL-a na liście obserwacyjnej 28 kwietnia br. po tym, jak węgierski koncern złożył ofertę nabycia rosyjskiej firmy OAO Udmurtneft, zajmującej się przerobem ropy.

„Aktualizacja listy obserwacyjnej wynika z tego, że MOL-owi najprawdopodobniej nie udało się przejąć rosyjskiej firmy rafineryjnej” – podano w komunikacie.

„Przed zdjęciem z listy obserwacyjnej, będziemy musieli ocenić politykę finansową i apetyt na wzrost MOL-a, ponieważ spodziewamy się, że koncern będzie nadal aktywnie poszukiwać znaczących celów do przejęcia, aby zrealizować swoje ambitne strategiczne cele na 2010 rok” – powiedział analityk agencji Per Karlsson, cytowany w komunikacie.

Standard & Poor’s podejmie decyzję co do listy obserwacyjnej w najbliższych tygodniach, podano także.

MOL, notowany m.in. na warszawskiej giełdzie, planuje w strategii na lata 2006-2010 osiągnięcie zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) w wysokości 3,5 mld USD, ograniczenie kosztów o 285 mln USD rocznie do 2010 roku oraz zwiększenie w tym okresie dywidendy do 30% rocznych zysków. Chce też zainwestować w tym czasie 5,4 mld USD. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane