S&P zawiesza ocenę ratingową GetBacku

WST
opublikowano: 24-04-2018, 19:35
aktualizacja: 24-04-2018, 19:37

W datowanym na 24 kwietnia 2018 r. raporcie, agencja S & P Global Ratings zawiesiła długoterminową i krótkoterminową ocenę kredytową spółki GetBack. W obu przypadkach kształtowała się ona na poziomie „B”.

Agencja napisała, że GetBack ma trudności z pełną i terminową spłatą co najmniej jednego z elementów zadłużenia prywatnego.

Z powodu braku możliwości zapewnienia sobie wystarczających informacji m.in. na temat warunków emisji oraz płynności emitenta, S&P nie jest w stanie dokładnie ocenić stanu spółki GetBack.

Z tego powodu agencja postanowiła zawiesić ratingi kredytowe emitenta.

Podkreśliła przy tym, że jeśli firma będzie w stanie dostarczyć wystarczających informacji do oceny w ciągu 90 dni, agencja przeprowadzi przegląd w celu ustalenia oceny ratingowej. Jeśli jednak poziom informacji pozostanie niesatysfakcjonujący lub będą one niezadowalającej jakości, ratingi zostaną wycofane

18 kwietnia S&P umieścił ratingi GetBacku (na poziomie "B") na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu