S&P500 oddala się od 1300 pkt

(Artur Szymański)
opublikowano: 05-09-2006, 22:07

Po powrocie z dłuższego niż zwykle weekendu inwestorzy na Wall Street bez większego entuzjazmu kupowali akcje. Indeksy zanotowały niewielkie wzrosty, była to druga z rzędu sesja zakończona na plusie. Główny wskaźnik koniunktury S&P500 oddalił się o kilka punktów od przebitego w piątek ważnego oporu 1300 pkt.

Po powrocie z dłuższego niż zwykle weekendu inwestorzy na Wall Street bez większego entuzjazmu kupowali akcje. Indeksy zanotowały niewielkie wzrosty, była to druga z rzędu sesja zakończona na plusie. Główny wskaźnik koniunktury S&P500 oddalił się o kilka punktów od przebitego w piątek ważnego oporu 1300 pkt. Do ostatniego lokalnego szczytu z 5 maja brakuje wzrostu już tylko o 1 proc.

Początek notowań za oceanem przyniósł niewielkie spadki, inwestorzy nie palili się do kupna akcji. Później jednak do zakupów skłoniła inwestorów wypowiedź William Poole’a, prezesa Fed z St. Louis. Uznał on, że inflacja jest pod kontrolą. Inwestorzy odczytali to jako zapowiedź przedłużenia przerwy w cyklu zacieśniania polityki monetarnej w USA. To kolejny – po piątkowych dobrych danych z rynku pracy – argument przemawiający za dalszą zwyżką amerykańskich indeksów.

Prawie 3 proc. zdrożały akcje Chevron. Drugi amerykański koncern naftowy rozbudził nadzieje inwestorów informując o sukcesie poszukiwań złóż ropy w Zatoce Meksykańskiej. Wzięciem cieszyły się walory Caterpillara dzięki zapowiedzi podwyższenia cen przez producenta ciężkiego sprzętu budowlanego od nowego roku. Mocno w górę poszły notowania AMD. Producentowi chipów pomogło podniesienie rekomendacji do „powyżej rynku” przez Thomas Weisel Partners.

Od początku sesji wyraźnie spadał kurs Viacom. Inwestorów wystraszyła niespodziewana wiadomość o rezygnacji prezesa jednego z największych koncernów medialnych. Obaw nie stłumiło natychmiastowe wyznaczenie jego następcy. Spadły także notowania Bristol-Myers Squibb. Koncern farmaceutyczny obniżył prognozę tegorocznych wyników.

ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / S&P500 oddala się od 1300 pkt