S7 z Warszawy gotowa na wiosnę 2021 r.

DI, PAP
opublikowano: 17-08-2017, 22:00

1,5 mld zł — to szacunkowa wartość inwestycji w budowę odcinka trasy S7 z Warszawy do Grójc

1,5 mld zł — to szacunkowa wartość inwestycji w budowę odcinka trasy S7 z Warszawy do Grójca — poinformował Tomasz Kwieciński z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wczoraj podpisano umowy, termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące plus okresy zimowe, więc powinna być oddana do użytku na wiosnę 2021 r.

— Zakładamy, że wykonawcy sprężą się i przygotują tę inwestycję wcześniej — mówi Tomasz Kwieciński. Inwestycja jest podzielona na trzy odcinki. Wykonawcą pierwszego, liczącego ponad 6,5 km od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola będzie konsorcjum Rubau Polska i Construcciones Rubau. Wartość kontraktu to 221 mln zł brutto. Drugi odcinek 15 km, od Lesznowoli do węzła Tarczyn Północ wraz z węzłem, zbuduje firma IDS-BUD. Wartość tego kontraktu to 388,7 mln zł brutto. Umowa przewiduje też remont 17 km istniejącej drogi krajowej nr 7. Wykonawcą trzeciego, prawie 8 km odcinka, od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca jest firma Mota-Engil Central Europe. Wartość kontraktu to 203,4 mln zł brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu