Są chętni na akcje

Zbigniew Kazimierczak
08-10-2003, 00:00

Ewentualny debiut dewelopera byłby okazją dla OFE i TFI na uzupełnienie portfela.

Globe Trade Center (GTC), spółka operująca na rynku nieruchomości (m.in. deweloperka, zarządzanie i wynajem budynków), ponownie zastanawia się nad możliwością debiutu na giełdzie. Akcje GTC już w 2000 r. zostały dopuszczone do publicznego obrotu, ale wtedy emisja firmy nie cieszyła się zainteresowaniem inwestorów. Jedynie na objęcie czwartej części oferty zdecydował się Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Fiasko emisji GTC było spowodowane głównie efektem pogorszenia koniunktury giełdowej i sytuacji w branży budowlanej. Obecnie warunki zaczynają się jednak zmieniać.

— Sytuacja na giełdzie zaczęła się poprawiać. Analizujemy sprawę także w kontekście wprowadzenia akcji GTC na parkiet. Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła — mówi Mariusz Kozłowski, odpowiedzial- ny w GTC za kontakty z inwestorami.

Poprawiają się też wyniki finansowe spółki. W 2002 r. zarobiła 111 mln zł, a po pierwszym półroczu może pochwalić się zyskiem na podobnym poziomie.

Zdaniem Mariusza Kozłowskiego, akcjami GTC zainteresowani są głównie inwestorzy finansowi, tzn. fundusze emerytalne oraz inwestycyjne.

— Utrzymujemy kontakty z ludźmi ze środowiska rynku kapitałowego i mamy informację, że są chętni na nasze akcje. Chodzi głównie o instytucje, które chciałyby zdywersyfikować portfel właśnie o spółki działające w sektorze nieruchomości — tłumaczy mariusz Kozłowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są chętni na akcje