Są chętni na Polfę Kutno

Robert Kurowski
05-04-2004, 00:00

Włoski koncern farmaceutyczny Recordati ogłosił zamiar nabycia 49,99 proc. akcji spółki, po 287 zł za sztukę, a jednocześnie Polfa złożyła ofertę zakupu od Skarbu Państwa 29,84 proc. akcji Jelfy.

Pierwsza z wymienionych informacji jest bezpośrednią przyczyną zdecydowanego wzrostu kursu Polfy w ubiegłym tygodniu. Technicznie można było już wcześniej stwierdzić, że koniunktura dla tej spółki ulegnie poprawie, bowiem w poprzednich dniach kurs wybijał się z dwumiesięcznego trendu spadkowego. Wybicie spowodowane wysoką ceną wezwania w stosunku do notowań bieżących spowodowało, że z marszu pokonane zostały teoretyczne pułapy oporu przy 242 i 255 zł. Zwyżka ta jest niejako potwierdzeniem dotychczasowej tendencji długoterminowej. Już w sierpniu cena Polfy osiągnęła poziom 278 zł. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie cena będzie oscylować na poziomie zbliżonym do historycznych maksimów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są chętni na Polfę Kutno