Są chętni na PPP w Katowicach

ANP
19-07-2011, 00:00

Wkrótce Katowice będą mogły pochwalić się budową nie tylko aquaparku, ale i parkingów w formule partnerstwa.

Wkrótce Katowice będą mogły pochwalić się budową nie tylko aquaparku, ale i parkingów w formule partnerstwa.

Po Wrocławiu i Krakowie kolejne duże miasto liczy na przyciągniecie prywatnego partnera do budowy i eksploatacji parkingu. W Katowicach, bo o tym mieście mowa, skala przedsięwzięcia jest szersza. W grę wchodzi budowa dwóch obiektów za 105-135 mln zł.

— W postępowaniu wpłynęły trzy wnioski, które teraz analizujemy — mówi Mateusz Skowroński z urzędu miasta w Katowicach.

Na razie nie ujawnia, jakie podmioty je złożyły. Nie ma wśród nich Budimeksu, który ostatnio aplikował we Wrocławiu.

Podziemne parkingi na minimum 700 miejsc postojowych mają powstać w modelu koncesji na roboty budowlane i usługi. Partner prywatny ma je zaprojektować, wybudować i eksploatować maksymalnie przez 30 lat. Jego zadaniem, będą także organizacja i obsługa przez 15 lat strefy płatnego parkowania (SPP) wokół parkingów. Po zakończeniu umowy o PPP partner prywatny wyda stronie publicznej zarówno parkingi, jak i infrastrukturę SPP.

Już w najbliższy piątek okaże się, który z podmiotów zainteresowanych budową w mieście aquaparku zdecydował się na złożenie wiążącej oferty. W negocjacjach uczestniczyli: Miastoprojekt Wrocław, Berndof Baederbau oraz Leo 11 (spółka celowa LHI Leasing Polska). Aquapark ma kosztować 130-150 mln zł. Inwestor będzie nim zarządzać przez 25 lat. Kryterium udzielenia zamówienia w Katowicach będą m.in. termin wykonania przedmiotu koncesji oraz rozkład zadań i ryzyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są chętni na PPP w Katowicach