Są kolejne umowy na budowę Trasy Kaszubskiej

AR
opublikowano: 11-06-2018, 17:08
aktualizacja: 11-06-2018, 17:11

W poniedziałek podpisano umowy na kolejne dwa odcinki łącznie 20 km drogi ekspresowej S6 – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Ich łączny koszt to ponad 670 mln zł.

GDDKiA podpisała umowy z wykonawcami na budowę kolejnych odcinków Trasy Kaszubskiej, czyli drogi ekspresowej S6. Odcinek z Bożegopola Wielkiego do Luzina zaprojektuje i zbuduje firma PORR za blisko 338 mln zł. Realizacji drugiego zadania między Luzinem a Szemudem podjęła się firma Budimex za niecałe 336 mln zł. 

Wcześniej, pod koniec marca br., GDDKiA podpisała umowę z firmą Polaqua na projekt budowlany i wykonawczy oraz budowę odcinka między Szemudem a Gdynią o długości ok. 20 km.

Droga ekspresowa S6 ma połączyć Trójmiasto ze Szczecinem, równolegle do wybrzeża Bałtyku. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 mld zł. W przyszłym roku powinny być gotowe odcinki od Goleniowa do Koszalina, o długości ok. 120 km. Zakończenie wszystkich prac na budowanej obwodnicy Koszalina i Sianowa przewidywane jest w 2020 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu