Są odszkodowania dla klientów Open Travel Group

opublikowano: 05-06-2007, 17:55

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w  Toruniu przygotowuje się do wypłat odszkodowań klientom zbankrutowanego biura podróży firmy Open Travel Group. Jedna firma ubezpieczeniowa przekazała już do  urzędu ok. 1 mln zł, a druga z nich ma przelać ok. 3 mln zł do 15 czerwca.

Odszkodowania ma otrzymać 3 tys. 370 osób.

We wtorek urząd marszałkowski dla poszkodowanych klientów Open Travel Group uruchomił specjalną infolinię nr 0-801-197-097. Informacje o odszkodowaniach można uzyskać we wtorki w godz. 8-16, a w pozostałe dni powszednie w godz. 7.30-16.30.

Na stronie internetowej urzędu (www.kujawsko-pomorskie.pl) będą zamieszczane informacje o wypłatach odszkodowań.

"Służby finansowe urzędu są gotowe do wypłat odszkodowań wynikających z gwarancji ubezpieczeniowych. Na konto urzędu wpłynęły już pieniądze od Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA, a czekamy jeszcze na wpłatę z Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego SA" - powiedziała PAP rzecznik urzędu Beata Krzemińska.

Sprawą zajmuje się Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, gdyż w jego rejestrze znajdowała się firma Open Travel Group sp. z o.o., mająca siedzibę w Toruniu.

Krach Open Travel Group nastąpił jesienią zeszłego roku. Na wczasach w dalekich krajach, m.in. na Dominikanie, przebywały wówczas 1 tys. 62 osoby. Sprowadzono je do Polski na koszt firm ubezpieczeniowych. Na zagraniczny wypoczynek w ogóle nie wyjechało ponad 2 tys. klientów biura, którzy wcześniej ponieśli koszty.

Weryfikacją roszczeń klientów zajmowała się firma brokerska, która działała na zlecenie i koszt urzędu marszałkowskiego.

Open Travel Group miał zawarte umowy ubezpieczeniowe w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA na okres 27.10.2005 - 26.10.2006 r. z sumą gwarancyjną 2 mln zł, a także w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym SA na okres 1.08.2006 - 31.07.2007 z sumą gwarancyjną 4 mln zł. Na wypłaty odszkodowań pozostanie jednak mniej pieniędzy, gdyż z każdej z tych kwot po ok. 900 tys. zł pochłonęły koszty sprowadzenia do kraju turystów.

Śledztwo w sprawie właścicieli Open Travel Group prowadzi Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Są odszkodowania dla klientów Open Travel Group