Są pierwsze redukcje

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 21-07-2003, 00:00

Silne wzrosty skłoniły analityków do obniżenia rekomendacji dla spółek, które w ostatnim czasie zyskały najwięcej. Sygnałem do realizacji zysków na akcjach Pekao SA był raport Morgan Stanley. Zachodni bank inwestycyjny zaleca redukowanie papierów banku z ceną docelową 106 zł.

Jeszcze bardziej konserwatywni byli analitycy DM Amerbrokers, którzy jedną akcję Pekao SA wycenili zaledwie na 98,8 zł i wydali ocenę neutralną. Po mocnym wzroście kursu DM BZ WBK obniżył zalecenie dla Echa do „trzymaj”. Podobną rekomendację od DM Amerbrokers otrzymały Groclin i Farmacol, liderzy hossy wśród średnich firm. Wcześniej specjaliści zalecali kupno obu papierów.

Chłodne oceny towarzyszą spółkom IT, mimo że rosły one ostatnio wolniej niż rynek. Zalecenia dla tych firm nadal są ostrożne. DI BRE obniżył do „trzymaj” zalecenie dla Prokomu, a CDM Pekao wydał dla Comarchu neutralną ocenę. Za to CDM mocno wierzy w Orlen, który wyceniany jest przez specjalistów z tego biura na przeszło 30 zł, czyli z 50-proc. potencjałem wzrostu. Jednocześnie analitycy starają się wykreować nowych liderów, szukając perspektywicznych akcji przede wszystkim wśród średnich spółek. Stąd zalecenie kupna od BDM PKO BP dla Forte, CSS, Macrosoftu i Relpolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są pierwsze redukcje