Są szanse na wielki kontrakt

Sebastian Gawłowski
08-06-2004, 00:00

Wielkopolska firma gazowa może uświetnić swoją giełdową premierę kontraktem za 400 mln zł.

PBG to szykująca się do giełdowego debiutu spółka budująca infrastrukturę wydobywczą i przesyłową dla gazu, ropy, wody i ścieków. Publiczna emisja PBG rozpocznie się 16 czerwca. Firma chce zebrać z rynku do 80 mln zł, które przeznaczy na pozyskanie dużych umów w kraju i za granicą.

Umowa w czerwcu

Spółka jest bardzo blisko zdobycia dużego kontraktu na budowę podziemnego magazynu paliw w Wierzchowicach — wynika z informacji „PB”.

— PBG zostało wybrane do wykonania tej inwestycji, ale nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Trwają „uzgodnienia proceduralne”. Jego oferta była 10 proc. tańsza od koncernu ABB, który również startował w tym przetargu. Rozstrzygnięcie konkursu może nastąpić do końca czerwca — mówi nasze źródło w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie.

Samo PBG nie komentuje tych informacji. Kontrakt na cztery lata jest wart 400 mln zł.

Debiut w lipcu

Wczoraj DM BZ WBK, oferujący akcje PBG, ujawnił klientom analizę spółki. Wycena akcji oscyluje między 33 a 36 zł. Ten drugi poziom uwzględnia kontrakt w Wierzchowicach. 15 czerwca poznamy przedział ceny emisyjnej. Dzień potem spółka zaoferuje w ofercie publicznej 3 mln akcji dla nowych inwestorów i 330 tys. w ramach programu motywacyjnego. Nowi akcjonariusze uzyskają łącznie 30 proc. kapitału i głosów.

PBG na koniec tego roku prognozuje 16 mln zł zysku netto wobec 12,7 mln zł w roku ubiegłym. Przychody mają sięgnąć 205,3 mln zł wobec 158,8 mln zł rok wcześniej.

— Prognozy sporządzone zostały po uwzględnieniu kontraktów już pozyskanych oraz tych, które chcemy pozyskać w tym roku. Prognozy uważam za konserwatywne — mówi Jerzy Wiśniewski, prezes PBG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Są szanse na wielki kontrakt