Są wyniki walnego w Hawe

MZAT
02-10-2015, 12:47

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Hawe, które miało zdecydować o splicie akcji i nowej emisji, zabrakło... akcjonariuszy.

Giełdowe notowania Hawe po wrześniowym załamaniu wróciły ostatnio na poziom zbliżony do 1 zł za papier, więc na przegłosowaniu splitu i kolejnej emisji nikomu nie zależało. Na piątkowym walnym zgromadzeniu Hawe stawili się akcjonariusze, reprezentujący mniej niż 10 proc. kapitału zakładowego spółki. A to za mało, by podjąć tego rodzaju uchwałę.

„Wobec braku przewidzianego przepisami Kodeksu spółek handlowych kworum wymaganego do podjęcia uchwały w sprawie obniżenia kapitału zakładowego z jednoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji (…) głosowanie nad tą uchwałą nie mogło odbyć się w dniu 2 października 2015 r.” – głosi najnowszy raport Hawe.

Przypomnijmy, że w sierpniu przegłosowano już przeprowadzenie emisji - walne zgodziło się wtedy na druk do 160,8 mln nowych akcji z zachowaniem prawa poboru. Obecnie kapitał Hawe dzieli się na 107 mln akcji. Cena emisyjna nowych akcji nie może być mniejsza od wartości nominalnej, czyli od 1 zł, dlatego gdy kurs spółki zanurkował poniżej tego progu (historyczne minimum to 0,36 zł) zarząd zaproponował podjęcie uchwał w sprawie splitu i kolejnej emisji.

Według naszych informacji na walnym nie pojawił się żaden z trzech akcjonariuszy, którzy w ostatnich tygodniach informowali o przekroczeniu progu 5 proc. To spółka Walton Spencer (zarejestrowana w amerykańskim stanie Delaware), a także łódzka spółka Glob Investment, należąca do Tomasza Brockiego, i inwestorka Aneta Maciaszek. Dwa ostatnie nazwiska są znane na polskim rynku i kojarzone z łódzką rodziną Kawczyńskich, która w ostatnich latach poprzez powiązane spółki inwestowała m.in. w upadającego dewelopera Gant, budowlanego Intakusa (dziś CFI Holding) oraz w Drewex. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są wyniki walnego w Hawe