Sąd Apelacyjny ponownie otworzył rozprawę ws. PTC

Polska Agencja Prasowa SA
04-01-2006, 14:24

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował w środę o ponownym otwarciu rozprawy dotyczącej własności udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), na skutek pojawienia się nowych dowodów.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował w środę o ponownym otwarciu rozprawy dotyczącej własności udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), na skutek pojawienia się nowych dowodów.

    Jak wyjaśniła sędzina Maria Rodatus, chodzi o wyrok sądu powszechnego w Wiedniu z 23 grudnia 2005 r. w sprawie ważności wyroku wiedeńskiego sąd arbitrażowego. "Jest to nowy dowód, który sąd dopuścił po zamknięciu rozprawy i teraz musi się z nim zapoznać. Dopiero wtedy zostanie wyznaczony termin kolejnego posiedzenia" - powiedziała sędzina.

    Decyzja sądu arbitrażowego z grudnia 2004 roku oznaczała, iż Elektrim w dalszym ciągu pozostaje właścicielem 48 proc. udziałów w PTC. Polski sąd w lutym 2005 r. zdecydował o rozciągnięciu decyzji wiedeńskiego arbitrażu na terytorium Polski. To orzeczenie sądu doprowadziło do zmiany wpisu w rejestrze sądowym - wykreślenia ET jako udziałowca PTC na korzyść Elektrimu - oraz do zmian we władzach spółki i trwającego od tego czasu kryzysu w PTC.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sąd Apelacyjny ponownie otworzył rozprawę ws. PTC