Sąd Apelacyjny uznał za zasadne apelacje Elektrimu i T-Mobile

Internet Securities
19-10-2006, 18:28

Skarga Elektrim Telekomunikacja o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu została w całości oddalona.

Sąd Apelacyjny uznał za zasadne apelacje Elektrim S.A. i T-Mobile Deutschland od wyroku Sądu Gospodarczego w Wiedniu z 20 grudnia 2005 roku. Tym samym skarga Elektrim Telekomunikacja (ET) o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z 26 listopada ’04 została w całości oddalona, podał Elektrim w komunikacie.

„Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. jako strona przegrywająca został zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania” – podała spółka w komunikacie.

„Tym samym prawa Elektrim SA do 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. zostały w pełni potwierdzone” – czytamy dalej.

Spółka podała, że nie przysługuje rewizja od powyższego wyroku.

Jednocześnie zarząd Elektrimu podkreśla, że informacje, które rozpowszechnił na swoich stronach Vivendi i ET są niepełne i mogą wprowadzać w błąd inwestorów.

„Informacje te ukazały się w przeddzień podjęcia przez Sąd Najwyższy decyzji w sprawie przyjęcia do rozpoznania lub odrzucenia skargi kasacyjnej złożonej przez ET od prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 29 marca 2006 r.” – pisze spółka w komunikacie.

W ub. tygodniu Vivendi złożyło w warszawskiej Prokuraturze Rejonowej skargę w celu obrony swoich praw jako wierzyciela w ramach postępowania upadłościowego Elektrimu, aby zapobiec – jak to ujęto – nielegalnemu transferowi udziałów PTC.

5 października sąd odroczył rozprawę w sprawie postępowania upadłościowego Elektrimu do 27 października. Spółka wnosiła o upadłość z możliwością zawarcia układu.

Z wnioskami o upadłość Elektrimu wielokrotnie występowali już jego obligatariusze. W ich ocenie Elektrim jest im winny, według stanu na 10 października, 517,2 mln euro. Kwota ta obejmuje kapitał podstawowy 444 mln euro plus odsetki. Ich zdaniem, obligacje Elektrimu stały się wymagalne w styczniu 2005 roku.

Link do wyroku sądu ws. PTC - Wyrok-PTC-191006.doc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sąd Apelacyjny uznał za zasadne apelacje Elektrimu i T-Mobile