Sąd arbitrażowy wydał orzeczenie w sporze Elektrim-Vivendi

(Marek Druś)
opublikowano: 29-05-2006, 18:49

Zarząd Elektrim poinformował o wydaniu orzeczenia częściowego (partial award) w sprawie wytoczonej mu oraz Elektrimowi Telekomunikacja i Carcom Warszawa przed Sądem Arbitrażu Międzynarodowego w Londynie przez Vivendi Universal i Vivendi Telecom International.

Zarząd Elektrim poinformował o wydaniu orzeczenia częściowego (partial award) w sprawie wytoczonej mu oraz Elektrimowi Telekomunikacja i Carcom Warszawa przed Sądem Arbitrażu Międzynarodowego w Londynie przez Vivendi Universal i Vivendi Telecom International.

20 lutego prezes Elektrimu Piotr Nurowski oświadczył, że spółka wypowiedziała trzecią z umów inwestycyjnych zawartą z francuskim koncernem Vivendi. Chciała w ten sposób zdobyć większą kontrolę nad Polską Telefonią Cyfrową (PTC). W wydanym wówczas komunikacie zarząd Elektrimu zarzucił Vivendi ‘podstęp i wprowadzenie w błąd’ . Sprawa dotyczy zapisów Trzeciej Umowy Inwestycyjnej między spółkami, której skutki prawne, według Elektrimu, wygasły.

W wydanym w poniedziałek komunikacie Elektrim informuje, że Trybunał Arbitrażowy, stwierdził m.in., że:

1. Trzecia Zmieniona i Ujednolicona Umowa Inwestycyjna z dnia 3 września 2001 r. zawarta pomiędzy Elektrim, spółkami Vivendi, Elektrim Telekomunikacja oraz Carcom Warszawa jest i zawsze pozostawała ważna.

2. Oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożone przez Elektrim w Trzeciej Umowie Inwestycyjnej jest nieskuteczne i nieważne od samego początku (ab initio).

3. Spółki Vivendi były zobowiązane na podstawie Trzeciej Umowy Inwestycyjnej do wystąpienia o zgody administracyjne (Governmental Approvals) niezbędne dla Vivendi Universal (w swoim własnym imieniu lub razem z jakimkolwiek podmiotem zależnym lub stowarzyszonym Vivendi Universal) na nabycie 50 proc. (lub więcej) udziałów w Elektrim Telekomunikacja i praw głosu w Elektrim Telekomunikacja.

4. Spółki Vivendi powinny były wystąpić o zgody administracyjne najpóźniej w dniu 7 maja 2003 r.

5. Datą Wejścia w Życie (Effective Date) zdefiniowaną w Trzeciej Umowie Inwestycyjnej jest dzień 7 maja 2003 r.[...]

Więcej na temat sporu Elektrimu z Vivendi tutaj. 

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane