Sąd dzieli rząd

  • PAP
opublikowano: 31-10-2018, 06:10

Trzy wersje nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym powstają w trzech ośrodkach Zjednoczonej Prawicy - dowiedziała się środowa "Rzeczpospolita". Według informacji gazety propozycje przygotowują Ministerstwo Sprawiedliwości, Kancelaria Premiera oraz wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jak czytamy, "ostatecznej decyzji (prezesa Prawa i Sprawiedliwości) Jarosława Kaczyńskiego co do dalszych działań jeszcze nie ma".

Według "Rz" nowelizacja okazuje się "koniecznością" po decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zawieszeniu ustawy o SN. "Swoje oczekiwania wobec jej nowelizacji ma też Pałac Prezydencki" - dodano.

"W PiS uznaje się, że teza opozycji o polexicie przyczyniła się do obniżenia wyników w dużych miastach i mobilizacji wyborców Koalicji Obywatelskiej. Dlatego przed wyborami do Parlamentu Europejskiego może zwyciężyć opcja, że ten element sporu z Komisją (Europejską) należy zamknąć" - podaje "Rz".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu