Sąd kazał miliarderowi udostępnić dojazd do plaży

Marek Druś, MarketWatch
aktualizacja: 11-08-2017, 06:32

Znany inwestor Vinod Khosla musi otworzyć drogę wiodącą do plaży, która przebiega przez jego rozległą posiadłość w Kalifornii, zdecydował sąd apelacyjny.

To wynik długiej batalii sądowej o dostęp do Martins Beach, niegdyś bardzo popularnego wśród rodzin i surferów odcinka wybrzeża położonego niedaleko Zatoki Half Moon na południe od San Francisco.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Khosla kupił nieruchomość w 2008 roku za 32,5 mln USD. Jej poprzedni właściciele pozwalali ludziom na przejazd do plaży. Pobierali jedynie niewielką opłatę za miejsca parkingowe i korzystali z dochodów ze sklepu stojącego niedaleko plaży. Niedługo po zakupie Khosla zablokował przejazd drogą, co wywołało oburzenie lokalnych mieszkańców. W Kalifornii wszystkie plaże są publicznie dostępne. Często wybuchają jednak spory w przypadku odcinków plaż leżących w pobliżu luksusowych rezydencji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Sąd kazał miliarderowi udostępnić dojazd do plaży