Sąd: nie było nieprawidłowości w przetargu na remont stadionu w Częstochowie

Polska Agencja Prasowa SA
07-09-2005, 18:26

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał w środę, że nie było nieprawidłowości w przetargu na remont stadionumiejskiego w Częstochowie, co umożliwia natychmiastowe podpisanie umowy z wykonawca wyłonionym przez urząd miejski.

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał w środę, że nie było nieprawidłowości w przetargu na remont stadionumiejskiego w Częstochowie, co umożliwia natychmiastowe podpisanie umowy z wykonawca wyłonionym przez urząd miejski.

    Przewiduje się, że roboty ruszą w najbliższych dniach.

    Sąd uchylił wyrok arbitrów unieważniający postępowanie przetargowe i oddalił odwołanie firmy, która przegrała przetarg. W przetargu zwyciężyło konsorcjum dwóch firm. Protest złożył Budimex-Dromex z Krakowa, którego oferta przegrała. Spółka zwróciła uwagę na to, że gwarancja ubezpieczeniowa stanowiąca wadium powinna być wystawiona na dwóch wspólników konsorcjum, które wygrało, a nie tylko dla jego lidera. Urząd Miasta oddalił protest.

    W rozstrzygniętym przez miasto przetargu na wykonanie remontu Stadionu Miejskiego przy ul. Olsztyńskiej wygrało konsorcjum dwóch firm: Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Przemysłówka" oraz Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Budus".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sąd: nie było nieprawidłowości w przetargu na remont stadionu w Częstochowie