Sąd nie wszczął lustracji Gilowskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-06-2006, 12:43

Sąd Lustracyjny odmówił w czwartek wszczęcia lustracji Zyty Gilowskiej, gdyż uznał, że nie można lustrować z wniosku Rzecznika Interesu Publicznego osoby, która nie pełni już funkcji publicznej. Gilowska może teraz wnosić o tzw. autolustrację.

Sąd Lustracyjny odmówił w czwartek wszczęcia lustracji Zyty Gilowskiej, gdyż uznał, że nie można lustrować z wniosku Rzecznika Interesu Publicznego osoby, która nie pełni już funkcji publicznej. Gilowska może teraz wnosić o tzw. autolustrację.

Postanowienie sądu jest nieprawomocne, stronom przysługuje zażalenie.

Uzasadniając decyzję sądu przewodniczący składowi Zbigniew Puszkarski powiedział, że zasadnicze znaczenie ma okoliczność, ze Gilowska nie pełni w tej chwili żadnej funkcji publicznej.

Wcześniej zastępca RIP Jerzy Rodzik wniósł przed sądem o odmowę wszczęcia procesu Gilowskiej. Jednocześnie dał do rozważenia wszczęcie procesu na podstawie przepisu o "szczególnych przypadkach". Zadeklarował, że ewentualny wniosek o autolustrację Gilowskiej spotka się z pełnym jego poparciem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Sąd nie wszczął lustracji Gilowskiej