Sąd odsuwa zarząd własny Elektrimu

DI
opublikowano: 05-02-2008, 11:20

Skończył się czas Piotra Nurowskiego u  sterów Elektrimu. Sąd zniósł zarząd własny w holdingu, którego domagali się obligatariusze.

- Obecny zarząd spółki, który dopuścił m.in. do tego, że najbardziej wartościowe składniki jej majątku zostały wyprowadzone, nie dawał gwarancji wykonania układu. Ustanowienie zarządcy daje wreszcie nadzieję na zawarcie układu, trzymanie pieczy nad majątkiem spółki i przejrzyste zarządzanie. Wprawdzie dotychczasowe działania nadzorcy sądowego budziły wcześniej wątpliwości, ale ważne dla spółki jest odsunięcie od władzy obecnego zarządu. Obligatariusze wskazywalli na taką konieczność jeszcze w roku 2006 - uzasadnia przyjęty wniosek Mirosław Obarski, rzecznik obligatariuszy.

W grudniu 2007 r. powiernik obligacji wniósł o uchylenie zarządu własnego Elektrim S.A. i ustanowienie zarządcy dla spółki. Wniosek skierowany do Sądu upadłościowego zawierał kilka – zdaniem obligatariuszy - najbardziej jaskrawych przykładów działania zarządu na szkodę spółki i jej wierzycieli. Chodzi m.in. o próbę wyprowadzenia udziałów w PTC do Mega Investments, naruszenie obowiązków informacyjnych, wyprowadzenie PAK i Embud do Inwestycji Polskich, czy przeniesienie akcji PAK z Elektrim do Embud. Wniosek wskazuje też przejęcie Embud przez Darimax, utratę kontroli nad spółką Port Praski, a także możliwość przejęcia udziałów w Mega Investments przez PAI.

Zygmunt Solorz, kontrolujący holding, nie zmartwił się decyzją sądu. Inwestor nie widzi w związku z tym szczególnych zagrożeń dla swojej polityki w Elektrimie.

Co dalej czeka ulubieńca spekulantów? Zapraszamy na forum!
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane