Sąd podtrzymał wyrok korzystny dla Komputronika

ISBNews
20-01-2014, 08:30

Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał korzystny dla Komputronika wyrok, uchylający wydany przez tzw. Cywilny Sąd Arbitrażowy Eurolegis wyrok zasądzający na rzecz Clean & Carbon Energy (dawniej Karen) od Komputronika kwotę 31,96 mln zł plus odsetki, podała spółka.

"Zarząd Komputronik S.A. z siedzibą w Poznaniu  (...) przesyła do publicznej wiadomości informację w sprawie stwierdzenia prawomocności korzystnego dla Emitenta wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu uchylającego wyrok tzw. sądu Eurolegis z dnia 21 czerwca 2012 r." - czytamy w komunikacie.

Po tym, jak w czerwcu 2012 r. Clean & Carbon Energy poinformowało o wyroku tzw. sądu Eurolegis, Komputronik wniósł we właściwym terminie wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku i skargę o jego uchylenie. Wyrok w tej sprawie wydał w dniu 29 maja 2013 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu, w którym w całości uchylił wyrok tzw. sądu Eurolegis oraz zasądził od Clean & Carbon Energy na rzecz Komputronika zwrot kosztów postępowania sądowego w kwocie 101.817,00 zł.

"Apelacja Clean & Carbon Energy SA została odrzucona, co emitent podał w raporcie nr 49/2013. W następstwie tego korzystny dla Emitenta wyrok z dnia 29 maja 2013 r. uprawomocnił się uchylając definitywnie obowiązek zapłaty kwoty ponad 32 mln zł na rzecz Clean & Carbon Energy SA" - czytamy dalej.

13 stycznia 2014 r. Sąd Apelacyjny w Poznaniu nadał klauzulę wykonalności uprawniającą Komputronik do egzekucji kwoty ponad 100 tys. zł tytułem kosztów sądowych oraz kosztów zastępstwa procesowego, konkluduje spółka.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd podtrzymał wyrok korzystny dla Komputronika