Sąd potrzymał decyzję UOKiK wobec ZEW-T

Polska Agencja Prasowa SA
21-04-2006, 13:56

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) utrzymał w mocy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), zakazującą Zakładowi Energetycznemu Warszawa - Teren (ZET-W) stosowanie praktyki ograniczającej konkurencję.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) utrzymał w mocy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), zakazującą Zakładowi Energetycznemu Warszawa - Teren (ZET-W) stosowanie praktyki ograniczającej konkurencję.

    Chodzi o odmowę rozliczania przez spółkę wspólnych kosztów budowy - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Urzędu Elżbieta Anders. Wyjaśniła, że zgodnie z prawem obowiązującym w latach 1998-2000, zakłady energetyczne miały obowiązek zwrócić odbiorcom część kosztów za budowę sieci energetycznej w przypadku przyłączenia się do tej samej inwestycji w okresie 5 lat kolejnych użytkowników.

    Według UOKiK, ZEW-T zdecydował, że w związku ze zmianą przepisów w 2000 r., zaprzestanie rozliczania się z odbiorcami energii, którzy finansowali budowę przyłącza, wykorzystywanego następnie przez kolejnych odbiorców.

    Jak uznał UOKiK, spółka bezprawnie wykorzystała swoją pozycję dominującą na lokalnym rynku dostaw energii elektrycznej, narzucając zasady niekorzystne dla kontrahentów. Urząd zakazał takich działań.

    Jak poinformowała Anders, SOKiK całkowicie podzielił stanowisko Urzędu i utrzymał w mocy jego decyzję. Wyrok sądu nie jest prawomocny i przysługuje od niego apelacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sąd potrzymał decyzję UOKiK wobec ZEW-T