Sąd przełożył decyzję ws. wpisu do KRS PTC na 27 lutego

opublikowano: 14-02-2007, 12:38

Sąd ogłosi decyzję dotyczącą wpisu do KRS Polskiej Telefonii Cyfrowej 27 lutego. Środowa rozprawa została zamknięta.

Sąd ogłosi decyzję dotyczącą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) 27 lutego. Środowa rozprawa została zamknięta, poinformował agencję ISB rzecznik Aleksander Kobecki, rzecznik Elektrimu Telekomunikacja (ET), który wnioskował o zmianę wpisu.

Kontrolowany przez francuski koncern Vivendi ET wnioskował o zmianę wpisu do KRS operatora sieci Era, w którym jako udziałowcy widnieją wciąż Elektrim i Deutsche Telekom.

W styczniu br. Sąd Najwyższy uznał wniosek ET o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego Trybunału Arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Po wyroku Vivendi zapowiedziało, że będzie kontynuowało wszystkie postępowania mające na celu obronę praw spółki w odniesieniu do udziałów w PTC.

Obecny wpis w KRS pochodzi z końca 2004 roku i nie obejmuje też zmian, wynikających z zakupu 48% PTC przez Deutsche Telekom na podstawie opcji call.

Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu był jednym z kluczowych postanowień w sporze między Elektrimem Telekomunikacja, Deutsche Telekom i Elektrimem o 48% udziałów PTC.

Wyrok z Wiednia był już prawomocnie uznany na terytorium Polski. Następnie inny sąd uznał, że DT w sposób ważny wykonało opcję call na udziały w PTC, ponieważ Elektrim nie wypełnił obowiązków wynikających z postanowienia wiedeńskiego trybunału.

Elektrim uznał tę ostatnią decyzję, a DT zapłacił polskiej firmie 600 mln euro za 48% udziałów PTC nabytych w drodze wykonanej we wrześniu opcji call. Tym samym według DT i Elektrimu, Deutsche Telekom posiada obecnie 97% udziałów polskiego operatora.

"Puls Biznesu" podał w w ub. tygodniu, że według Zygmunta Solorza-Żaka, wniosek o wpisanie DT do KRS jako właściciela kolejnych 48% udziałów PTC został złożony, ale sąd jeszcze nie dokonał wpisu. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane