Czytasz dzięki

Sąd uchylił areszt wobec byłego prezesa Sygnity

GSU
opublikowano: 08-08-2019, 14:21

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił areszt wobec byłego prezesa Sygnity. Będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 0,5 mln zł poręczenia.

Rozprawa w sprawie przedłużania aresztu, w którym były prezes Sygnity jest od  11 czerwca, rozpoczęła się w środę i była kontynuowana w czwartek. Były prezes Mariusz N. został doprowadzony i brał w niej udział, co w polskich realiach nie jest regułą. 

Były prezes Sygnity. dwa letnie miesiące spędził w areszcie. W końcu sąd dał się przekonać, że kaucja wystarczy.
Zobacz więcej

Zmiana decyzji:

Były prezes Sygnity. dwa letnie miesiące spędził w areszcie. W końcu sąd dał się przekonać, że kaucja wystarczy.

 - Mamy ogromną satysfakcję z tego, że postępowanie przebiegało z poszanowaniem konstytucyjnych standardów,  respektowaniem europejskich gwarancji praw człowieka. Były prezes Sygnity miał bowiem możliwość osobistego czynnego udziału w postępowaniu aresztowym, co zazwyczaj nie ma miejsca. Walczę o to od wielu lat – mówi mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, obrońca Mariusza N. 

Były Prezes Sygnity, został zatrzymany w czerwcu razem z 10 innymi osobami podejrzanymi o udział w aferze korupcyjnej na Poczcie Polskiej. Początkowo sąd zdecydował o dwóch miesiącach aresztu dla niego z możliwością wyjścia pod warunkiem wpłacenia 0,5 mln zł kaucji. Prokuratura zaskarżyła jednak to postanowienie i złożyła wniosek o wstrzymanie jego wykonania do czasu rozpatrzenia zażalenia przez sąd odwoławczy, a sąd rejonowy przychylił się do wniosku. Po decyzji sądu rada nadzorcza Sygnity zawiesiła prezesa w czynnościach członka zarządu. Następnie sąd odwoławczy uchylił możliwość opuszczenia przez prezesa Sygnity aresztu za kaucją. Po tamtej decyzji sądu prezes złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Zarząd Sygnity od tamtej pory działa w niepełnym składzie. Na jednym z portali rekrutacyjnych od około miesiąca znajdują się ogłoszenia o rekrutacji na stanowisko prezesa i członka zarządu ds. utilities.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane