Sąd uchyla areszt wobec byłego szefa rady nadzorczej Sygnity

GSU
opublikowano: 06-09-2019, 16:15

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o uchyleniu tymczasowego areszt wobec byłego szefa rady nadzorczej Sygnity - wynika z informacji "PB" potwierdzonych w kilku, niezależnych źródłach.

Były szef rady nadzorczej Sygnity, Paweł Z., który jest też prezesem i pośrednio wspólnikiem spółki Cron, istotnego akcjonariusza Sygnity, został zatrzymany w czerwcu razem z 10 innymi osobami podejrzanymi o udział w aferze korupcyjnej na Poczcie Polskiej. 

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

Sąd uchylił areszt przed terminem, na który został pierwotnie zastosowany, który mija 10 września. Prokuratura wnioskowała o przedłużenie aresztu.

Przed miesiącem sąd zdecydował o uchyleniu aresztu wobec byłego prezesa Sygnity Mariusza N.

CBA w czerwca zatrzymało 11 osób w  związku ze śledztwem w sprawie  realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości ponad 300 tys. zł. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wówczas wobec pięciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie. Prokuratura informowała wówczas, że zarzuty wobec osób z Sygnity dotyczą udzielenia korzyści majątkowych oraz obietnicy korzyści osobistych

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu