Czytasz dzięki

Zajęcie majątku Altus TFI uchylone

opublikowano: 10-08-2020, 08:01
aktualizacja: 11-08-2020, 13:25

Altus TFI poinformował o uchyleniu zajęć praw majątkowych, dokonanych przeciwko spółce i dwunastu funduszom zarządzanym w przeszłości przez TFI z wniosku GetBacku.

"(...) w odniesieniu do majątku spółki, spółka powzięła informację od podmiotu zależnego - Altus Agent Transferowy Sp. z o.o. o uchyleniu zajęcia udziałów należących do Spółki w tym podmiocie. Spółka powzięła również informację o uchyleniu zajęcia certyfikatów inwestycyjnych należących do spółki w funduszach inwestycyjnych, jak również uchyleniu zajęcia wierzytelności z rachunków bankowych spółki" - podał Altus.

Łączna wartość środków pieniężnych spółki objętych wskazanym zabezpieczeniem wynosi 18,3 mln zł.

Altus dodał, że nie został mu doręczony pozew GetBacku i dlatego firma nie może się odnieść do jego istoty. Spółka jednak kwestionuje wszelkie roszczenia windykatora przeciwko spółce zarówno co do zasady, jak i co do wysokości, jak również zasadność zabezpieczenia wskazanych roszczeń.

"Spółka oraz podmioty zależne od Spółki podejmą wszelkie kroki prawne zmierzające do ochrony Spółki, podmiotów zależnych od Spółki oraz Funduszy przed bezpodstawnie i bezprawnie dochodzonymi przez GetBack S.A. roszczeniami, jak również ich nieuprawnionym zabezpieczeniem i wyrządzeniem rażącej szkody z tego tytułu. Spółka oraz podmioty zależne od Spółki dochodzić będą również wszelkich roszczeń odszkodowawczych od GetBack S.A., w związku z zastosowaniem środków wykraczających w sposób rażący poza prawnie umotywowany cel zabezpieczenia. W powyższym zakresie Spółka oraz podmioty zależne od Spółki skierują ponadto stosowne zawiadomienia do właściwej jednostki prokuratury celem ścigania sprawców czynów popełnionych na szkodę Spółki, jej akcjonariuszy oraz Funduszy" - zapowiedział Altus. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane