Sąd utrzymał decyzję o umorzeniu śledztwa ws. Rafinerii Gdańskiej

opublikowano: 01-02-2007, 17:52

Gdański sąd podtrzymał w czwartek decyzję prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. domniemanego naruszenia zasad BHP i przepisów przeciwpożarowych w Rafinerii Gdańskiej. Postępowanie było związane ze sprawą śmierci trzech osób podczas pożaru w 2003 r.

Gdański sąd podtrzymał w czwartek decyzję prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. domniemanego naruszenia zasad BHP i przepisów przeciwpożarowych w Rafinerii Gdańskiej. Postępowanie było związane ze sprawą śmierci trzech osób podczas pożaru w 2003 r.

O decyzji sądu poinformował PAP mec. Donat Paliszewski, pełnomocnik rodzin ofiar, które złożyły zawiadomienie w tej sprawie do gdańskiej prokuratury okręgowej.

Postanowienie sądu jest prawomocne.

Doniesienie ws. domniemanego naruszenia zasad BHP i przepisów przeciwpożarowych, skierowane zostało do gdańskiej prokuratury okręgowej po tym, jak w 2004 r. umorzyła ona śledztwo ws. pożaru w zakładzie z powodu nie ustalenia jednoznacznych przyczyn tragedii.

Podczas pożaru zbiornika w Rafinerii Gdańskiej 3 maja 2003 r., zginęły trzy osoby z gdyńskiej firmy Baltic Marine Surveyors (BMS). Pracownicy BMS pobierali próbki benzyny, którą Gdańska Rafineria miała wyeksportować do jednego z odbiorców w Rotterdamie. Pożar ugaszono po 11 godzinach. Był to najpoważniejszy wypadek w historii gdańskiego zakładu. Straty firmy wyniosły ok. 9 mln zł.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane