Sąd utrzymał w mocy wyroki dla członków zarządu GTKI

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-12-2005, 13:37

Sąd Okręgowy w Rzeszowie utrzymał w piątek w mocy wyrok sądu I instancji skazujący dwoje członków zarządu Galicyjskiego Trustu Kapitałowo-Inwestycyjnego na kary po 6 lat pozbawienia wolności i po 25 tys. zł grzywny. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie utrzymał w piątek w mocy wyrok sądu I instancji skazujący dwoje członków zarządu Galicyjskiego Trustu Kapitałowo-Inwestycyjnego na kary po 6 lat pozbawienia wolności i po 25 tys. zł grzywny. Wyrok jest prawomocny.

Oskarżeni to małżeństwo K.: 47-letni Stanisław i 47-letnia Urszula. Odpowiadali oni za doprowadzenie prawie 4 tys. osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości ok. 26,5 mln złotych.

Obrońca oskarżonego Stanisława K., Jerzy Borcz wnioskował o uchylenie wyroku sądu I instancji i skierowanie sprawy do ponownego rozpoznania. Jeżeli jednak do tego wniosku sąd by się nie przychylił - o złagodzenie kary.

Natomiast adwokat Urszuli K. Sławomir Pawłowski wnosił o uniewinnienie swojej klientki lub - w przypadku nieuwzględnienia tego wniosku - uchylenie wyroku i skierowanie do ponownego rozpoznania.

W uzasadnieniu wyroku apelacyjnego sędzia Edward Kosowski powiedział, że apelacja obrońców jest bezzasadna. Adwokaci zapowiedzieli, że wystąpią o kasację wyroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane