Sąd w Londynie zdecydował, że obligacje Elektrimu są wymagalne

Polska Agencja Prasowa SA
14-09-2005, 16:25

Sąd w Londynie zdecydował w środę, że obligacje wyemitowane przez Elektrim są natychmiast wymagalne, ponieważ Elektrim czterokrotnie złamał warunki podpisanego w 2002 roku porozumienia restrukturyzacyjnego - poinformowała w środę rzecznik Komitetu Obligatariuszy Elektrimu Kamila Górecka.

Sąd w Londynie zdecydował w środę, że obligacje wyemitowane przez Elektrim są natychmiast wymagalne, ponieważ Elektrim czterokrotnie złamał warunki podpisanego w 2002 roku porozumienia restrukturyzacyjnego - poinformowała w środę rzecznik Komitetu Obligatariuszy Elektrimu Kamila Górecka.

    Jak wyjaśniła, wyrok ten oznacza, że Elektrim ma obowiązek bezzwłocznie wykupić obligacje wraz z zaległymi odsetkami, które naliczane są od stycznia 2005 r. w wysokości 9 proc. 

    "Obligatariusze oczekują natychmiastowego wykupienia obligacji przez Elektrim, które w tej chwili wraz z odsetkami narastającymi od stycznia 2005, są warte ponad 470 mln euro. Jeśli Elektrim nie dokona wykupu, obligatariusze deklarują dalsze dochodzenie swoich praw przed sądami polskimi przy użyciu wszelkich możliwych środków prawnych" - poinformowała Górecka.

    Termin spłaty obligacji Elektrimu zgodnie z umową o restrukturyzacji obligacji przypadał na 15 grudnia 2005 roku. Jednak według powiernika obligacji (The Law Debenture Trust Corporation) Elektrim naruszył umowę o restrukturyzacji obligacji poprzez m.in. zawieszenie w czerwcu 2003 r. członka zarządu reprezentującego obligatariuszy oraz niespłacanie odsetek od obligacji. Z tego powodu obligatariusze postawili obligacje do natychmiastowej wymagalności.

    Rzeczniczka prasowa Elektrimu Ewa Bojar nie skomentowała środowego orzeczenia sądu. Wyjaśniła, że spółka wstrzyma się z komentarzami w tej sprawie do czasu zapoznania się z orzeczeniem i jego uzasadnieniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd w Londynie zdecydował, że obligacje Elektrimu są wymagalne