Sąd zabezpieczył roszczenia wobec Elektrimu

Internet Securities
opublikowano: 03-10-2005, 13:24

Elektrim podał, że otrzymał zawiadomienie o sądowym zabezpieczeniu roszczeń m.in. o zapłatę przez Elektrim wynagrodzenia za doradztwo przy sprzedaży aktywów telekomunikacyjnych i o ustalenie nieważności umowy restrukturyzującej zadłużenie spółki wobec obligatariuszy Elektrim Finance BV.

Elektrim podał, że otrzymał zawiadomienie o sądowym zabezpieczeniu roszczeń m.in. o zapłatę przez Elektrim wynagrodzenia za doradztwo przy sprzedaży aktywów telekomunikacyjnych i o ustalenie nieważności umowy restrukturyzującej zadłużenie spółki wobec obligatariuszy Elektrim Finance BV.

Elektrim poinformował również, że zawiadomienie dotyczy także zabezpieczenia roszczeń o ustalenie nieważności umów zastawu oraz zastawu rejestrowego zawartych z Citibank NA, jako administratorem zastawu działającym na rzecz obligatariuszy Elektrim Finance BV na udziałach i akcjach spółek zależnych od Elektrim SA.

Zabezpieczenie roszczeń następuje poprzez zajęcie rachunku bankowego Elektrim do wysokości wynagrodzenia żądanego przez uprawnionego, poprzez zakazanie wykonywania The Law Debenture Trust Corporation plc oraz Citibank NA jakichkolwiek praw wynikających z zabezpieczeń zobowiązań spółki Elektrim Finance BV oraz Elektrim, w tym w szczególności wynikających z zastawów i zastawów rejestrowych ustanowionych przez Elektrim na rzecz obligatariuszy Elektrim Finance.

Sąd zakazał też Elektrimowi ustanawiania jakichkolwiek zabezpieczeń wykonania zobowiązań na rzecz obligatariuszy, w szczególności poprzez obciążenia rzeczowe na majątku Elektrimu i spółek od niego zależnych bez uprzedniej zgody wyrażonej w uchwale Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Elektrimu.

Wcześniej, 21 września Elektrim poinformował, że angielski sąd powszechny określił należność Elektrimu SA wobec obligatariuszy na dzień 16 września 2005 r. na 471,42 mln euro.

Według sądu, Elektrim czterokrotnie złamał warunki podpisanego w 2002 roku porozumienia restrukturyzacyjnego. Przewodniczący rady nadzorczej Elektrimu Zygmunt Solorz-Żak wielokrotnie powtarzał agencji ISB, że Elektrim zrobi wszystko, aby w grudniu 2005 roku spłacić obligatariuszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane