Sąd zakazuje Microsoftowi sprzedaży Worda

PAP
22-12-2009, 20:35

Federalny sąd apelacyjny podtrzymał we  wtorek orzeczenie sądu niższej instancji, skazujące Microsoft na zapłacenie 290 mln USD za naruszenie praw patentowych i wydał zakaz sprzedaży popularnego edytora tekstów Word.

Zakaz ma zacząć obowiązywać od 11 stycznia. Microsoft twierdzi, że są nim objęte wszystkie dostępne obecnie wersje Worda i całej biurowej suity Microsoft Office. Ostrzega, że ucierpi on sam i opinia publiczna, jeśli Word zniknie z rynku na czas potrzebny do znalezienia rozwiązania nie naruszającego restrykcji patentowych.

Microsoft odwoływał się od orzeczenia sądu w Teksasie, który w sporze patentowym rozstrzygnął na korzyść firmy i4i Inc. z Toronto. Jury w Teksasie uznało, że Word narusza jej patent.

Kopie Worda sprzedane przed 11 stycznia nie będą objęte sądowym zakazem.

Przedmiotem sporu jest metoda przetwarzania elektronicznych dokumentów z wykorzystaniem wewnętrznych kodów z instrukcjami, dotyczącymi prezentowania informacji. Word 2003 i 2007 wykorzystuje do kodowania język XML (extensible markup language), zaadaptowany w sposób, naruszający - zdaniem sądu - prawa patentowe i4i.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd zakazuje Microsoftowi sprzedaży Worda